• ,,Georgia, Angus i przytulanki’’ w wykonaniu Młodzieży

  • Medialny wyjazd „młodych z pasją”

  • Znane i mniej znane Twarze Jeżowskiej Kultury

W skrócie

Centrum Realizacji Inicjatyw ANIMUS  - organizacja pozarządowa w Jeżowem, powołana uchwałą Walnego Zgromadzenia w dniu 22 grudnia 2011, a do Krajowego Rejestru Sądowego wpisana 25 stycznia 2012.

Kontakt z nami

Centrum Realizacji Inicjatyw "ANIMUS"

Jeżowe 395 a, 37-430 Jeżowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

O nas

Szanowni Państwo !!

Widząc potrzebę realizacji większej liczby działań prospołecznych, wspólnie z aktywną grupą osób postanowiliśmy zainicjować powołanie stowarzyszenia, które byłoby swoistym „animatorem”, miejscem dającym możliwość uaktywnienia wielu ciekawych inicjatyw i atrakcyjnych przedsięwzięć realizowanych w Gminie Jeżowe.
Inicjatorami powstania takiego stowarzyszenia byli: Zbigniew Bednarz, Krystyna Jabłońska, Krzysztof Lesiczka, Wiesław Łach i Krzysztof Tomczyk. Wszyscy oni dostrzegli potrzebę powołania stowarzyszenia, które będzie wspierać ludzi młodych, stawiać na edukację i kulturę oraz podejmować wszelakie inicjatywy społeczne realizowane przez różne podmioty.
Mając świadomość, że powołanie podmiotu który posiada osobowość prawną, daje szereg możliwości realizacji różnych ciekawych i atrakcyjnych przedsięwzięć, a co najważniejsze stwarza szanse na pozyskanie środków finansowych na ich realizację”, w ubiegłym roku wspólnie z grupą osób podjęliśmy inicjatywę założenia w Jeżowem stowarzyszenia.
Tak też się stało, bo 22 grudnia 2011. Na spotkaniu założycielskim podjęto uchwałę o założenia stowarzyszenia o nazwie: Centrum Realizacji Inicjatyw „ANIMUS” w Jeżowem, oraz dokonano wyboru władz stowarzyszenia.
Nowo powstałe stowarzyszenie zostało zarejestrowane już 25 stycznia 2012 r. i otrzymało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.
Można powiedzieć, że od tego dnia stowarzyszenie rozpoczęła oficjalną działalność. W ramach naszej działalności oprócz działań prospołecznych realizowanych przez nas, chcemy podejmować współpracę z innymi podmiotami (np. samorząd gminny) a przede wszystkim z innymi organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie naszej gminy. Wiemy, że niejednokrotnie posiadają one duży potencjał ale często brakuję wsparcia czy też odpowiedniej informacji. Tak więc zapraszamy do współpracy.
Jak już wspomniano jednym z naszym celów jest wspieranie innych podmiotów a przede wszystkim promowanie ich aktywności ale także docenianie osób, które wnoszą wiele do życia naszego społeczeństwa a często są niezauważani. Chcemy aby takie osoby promować bo to przyczynia się do promocji naszej gminy.
Mam nadzieję, że stowarzyszenie „ANIMUS” (jak łacińskie pochodzenie tego słowa wskazuje) będzie ożywiać, inspirować i pobudzać do działania różne osoby i podmioty.
Chcemy aby stowarzyszenie Centrum Realizacji Inicjatyw „ANIMUS” było prężnie działającym organizacją, którego działalność zostanie dostrzeżona przez wielu mieszkańców, a cel, jakim jest społeczno-ekonomiczny rozwój wspólnot i społeczności lokalnej gminy Jeżowe, zostanie osiągnięty. Tego życzę wszystkim członkom stowarzyszenie Centrum Realizacji Inicjatyw „ANIMUS”.

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: