• ,,Georgia, Angus i przytulanki’’ w wykonaniu Młodzieży

  • Medialny wyjazd „młodych z pasją”

  • Znane i mniej znane Twarze Jeżowskiej Kultury

Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem

12 maja 2013 roku byliśmy świadkami debiutu młodych, uroczych poetek: Anety Bąk, Justyny Blajerskiej, Katarzyny Dąbek oraz Marty Kołodziej, które wydały własny tomik poezji.
„Skrzydeł utulenie” to tomik czterech wspaniałych, utalentowanych dziewczyn, z których dwie są licealistkami, dwie zaś uczennicami gimnazjum. Jego wydanie było możliwe dzięki projektowi „Młodzi z pasją działają aktywnie”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie ANIMUS. Wydanie książki to podsumowanie pracy dziewcząt oraz zajęć z opiekunem grupy literackiej, polonistą z jeżowskiego liceum i zarazem znanym poetą, Ryszardem Mściszem. Warto też wspomnieć, że autorką okładki i wszystkich ilustracji do wierszy była Natalia Głuszak.

Dziewczęta przygotowały wieczór poetycki wraz z promocją swojego tomiku w auli Zespołu Szkół w Jeżowem. Po miłym powitaniu przez Katarzynę i Anetę, parę słów o projekcie powiedział koordynator całego przedsięwzięcia, pan Robert Bednarz, a potem zabrał głos pan Ryszard Mścisz, wypowiadając trochę ciepłych słów pod adresem poetek i z humorem opowiadając o pracy warsztatowej z dziewczętami i pracy nad tomikiem.
Warto także wspomnieć o gościach, którzy zaszczycili swoją obecnością tę poetycką galę. Przybył na nią wójt Gminy Jeżowe Gabriel Lesiczka, wspaniała poetka i zarazem wiceprezes rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Małgorzata Żurecka, oraz poetka i prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli – Marta Gdula-Żukowicz. Pojawili się na wieczoreku promocyjnym także nauczyciele i pracownicy szkół, do których dziewczęta uczęszczają lub uczęszczały: z Zespołu Szkół w Jeżowem, Zespołu Szkół w Cholewianej Górze oraz Publicznego Gimnazjum w Jeżowem. Nie mogło także zabraknąć rodziców dziewczyn, rodzeństwa, przyjaciół i najbliższych znajomych.
Po krótkim wprowadzeniu mogliśmy zobaczyć pięknie przygotowaną cześć artystyczną, którą prowadziły Justyna i Marta, wysluchać recytacji wierszy z tomiku, przygotowanej przez dziewczyny i ich znajomych, którzy zapragnęli pomóc w realizacji tak wspaniałej uroczystości. Przy kawie lub herbacie mogliśmy posłuchać jak cudownie recytowali wiersze Patrycja Szewc, Piotr Matuska, Aleksandra Piróg oraz Joanna Kołodziej. Wierszom zaś towarzyszyły wspaniałe piosenki, popisy wokalne, które śpiewali solowo lub w duetach Marie Talandier, Patrycja Szewc, Łukasz i Maria Stępak, Piotr Matuska oraz same poetki Katarzyna i Aneta. A akompaniował im pan Marek Wolak.
Po jakże pięknej części artystycznej był czas na podziękowania i przede wszystkim składanie gratulacji. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i zachwyceni, a podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Na zakończenie poetki poprosiły gości do wspólnego zdjęcia oraz dla każdego przygotowały swój tomik poezji. Długa kolejka po dedykacje i autografy utalentowanych dziewczyn świadczyła o tym, że wszyscy byli oczarowani tym, co usłyszeli, poezją, która rozbudzała wrażliwość i wywoływała emocje.
Myślę, że każdy kto uczestniczył w tym wydarzeniu był zachwycony bogactwem artystycznych wrażeń i profesjonalizmem przygotowania tej poetyckiej gali: od strony artystycznej, poprzez dekoracje aż po atrakcje kulinarne. Nie brakowało głosów, że był to najlepiej przygotowany, najbardziej udany wieczorek poetycki i promocja tomiku. Dziewczęta powinny być z siebie bardzo dumne. Pozostaje im tylko życzyć dalszych sukcesów i wydania następnych, być może już samodzielnych tomików.

Joanna Rogala

Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem:: Wyjątkowa poetycka gala w Jeżowem::

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: