• ,,Georgia, Angus i przytulanki’’ w wykonaniu Młodzieży

  • Medialny wyjazd „młodych z pasją”

  • Znane i mniej znane Twarze Jeżowskiej Kultury

Aktorskie talenty

Choć w tym roku pierwszy dzień wiosny był dość zimowy, grupa teatralna z projektu ,,Młodzi z pasją działają aktywnie” postanowiła nas wszystkich ogrzać swoim ciepłym spektaklem.


,,Georgia, Angus i przytulanki’’ to tytuł komedii, jaka została przedstawiona 21 marca 2013 r. w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem przez utalentowaną młodzież z projektu realizowanego przez Centrum Realizacji Inicjatyw „ANIMUS” w Jeżowem. Spektakl teatralny skierowany był głównie do młodzieży, choć podczas premiery nie zabrakło też rodziców i nauczycieli. Komedia została oparta na filmie ,,Angus, stringi i przytulanki’’. Młodzież przez długie miesiące bardzo ciężko pracowała, ucząc się podstaw gry aktorskiej u pani Joanny Baran – aktorki w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Premierowy spektakl została zainaugurowany przez pana Roberta Bednarza – koordynatora całego projektu, który miło przywitał wszystkich widzów, zapraszając ich do oglądania komedii. Spektakl opowiadał historię Georgii – nastoletniej, dorastającej dziewczyny z niezwykłymi pomysłami na życie. Jej życie kręci się wokół nowego chłopaka ze szkoły, członka szkolnej kapeli ,,Sztywne Dylany’’. Zanim się w nim zakochała, nie wzięła jednak pod uwagę jednej rzeczy – że Robbie (Kamil Majczak) ma już dziewczynę, którą jest blondynka Lindsay (Agata Chamot), odwieczny wróg Georgii. Z pomocą rodziców, kota Angusa i swoich koleżanek, dziewczyna postanawia odbić chłopaka. W rolę głównej bohaterki Georgii wcieliły się dwie dziewczyny: Marta Kołodziej i Bernadetta Szewc. Główna bohaterka nie mogłaby sobie poradzić bez całej grupy swoich przyjaciółek. W ich role wcieliły się Magdalena Piróg, Luiza Szczech, Patrycja Piela i Marta Kopacz. W spektaklu wystąpili również Tomasz Chrząstek (Tom), Tomasz Kozdroń (Peter) i Katarzyna Głuszak (mama). Przedstawienie pełne zabawnych dialogów i sytuacji rozbawiło widza zarówno młodszego jak i tego starszego. Wspaniała gra aktorska była zapewne wynikiem warsztatów aktorskich, w których uczestniczyła młodzież. Wszyscy widzowie byli zarówno rozbawieni jak i zachwyceni, a gromkie brawa były tego dowodem.
Po występie każdy z młodych aktorów otrzymał upominek. Na koniec głos zabrała pani Joanna oraz pan Robert, którzy podziękowali wszystkim, a szczególnie młodym aktorom za trud, jaki włożyli w ten spektakl. Grupa teatralna nie poprzestaje jednak na tej jednej sztuce i już planuje kolejną, a wiec pozostaje nam czekać na następną dawkę humoru i scenicznych wrażeń.


Mariola Bujak

Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty :: Aktorskie talenty ::

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: