• ,,Georgia, Angus i przytulanki’’ w wykonaniu Młodzieży

  • Medialny wyjazd „młodych z pasją”

  • Znane i mniej znane Twarze Jeżowskiej Kultury

Medialny wyjazd „młodych z pasją”

12 marca 2013 roku odbyło się kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez uczestników projektu „Młodzi z pasja działają aktywnie”. Był to wyjazd do oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie oraz redakcji dwóch gazet lokalnych: „Super Nowości” i „Nowin”.


Najważniejszym punktem programu w ramach tego wyjazdu były „odwiedziny” w telewizji. Na początku wycieczki wszyscy wraz z opiekunami, czyli koordynatorem projektu Robertem Bednarzem i dyrektorem Zespołu Szkół w Cholewianej Górze, Grzegorzem Kołodziejem, mogliśmy poznać historię powstania tego oddziału TVP, najważniejsze wydarzenia związane z funkcjonowaniem telewizji w naszym województwie. Potem w „dolnym studio” zapoznaliśmy się pokrótce z tym, kto co robi i jak to możliwe, żeby wiedzieć za co każdy z guziczków, przycisków i korbek odpowiada. Początkujący dziennikarze z sekcji dziennikarsko-fotograficznej mieli także okazję przekonać się jak to jest przedstawiać najświeższe wiadomości czy zapowiadać pogodę.
Jednak, niestety, nawet te najpiękniejsze początkujące pogodynki nie sprawiły, by wiosna wróciła – czy raczej nadeszła. Później, po wesołych wiadomościach i prognozie pogody, mogliśmy się przenieść do archiwum. Archiwum Programowe TVP Rzeszów działa od roku 1995, ale można tam znaleźć także materiały filmowe z lat 60. i 70. XX wieku. Archiwalia te ze względu na swą wartość historyczną i dokumentacyjną są bardzo ważne, ale też w znakomity sposób uzupełniają tradycyjne źródła informacji o dziejach Podkarpacia. W archiwum każdy mógł zobaczyć jak dziennikarze w historycznych już początkach nagrywali swoje reportaże i zobaczyć ile tysięcy materiałów filmowych się tu mieści.
Następnie udaliśmy się do redakcji dzienników „Super Nowości” oraz „Nowiny”. Mogliśmy zobaczyć jak dziennikarze piszą artykuły, przeprowadzają wywiad, pracują nad szatą graficzną poszczególnych stron pisma. Redaktorzy obu pism opowiadali nam o zabawnych sytuacjach związanych z byciem dziennikarzem a także o śmiesznych błędach.
Po niedługich wizytach w redakcjach wyruszyliśmy do domu w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani, że mogliśmy zobaczyć telewizję „od kuchni” i z obydwóch stron kamer, co było niezwykłą przygodą. Satysfakcja wiązała się także z możliwością porównania pracy w wielkiej redakcji z naszą pracą i zaangażowaniem w szkolnych gazetkach.


Joanna Rogala

Medialny wyjazd „młodych z pasją” :: Medialny wyjazd „młodych z pasją” :: Medialny wyjazd „młodych z pasją” :: Medialny wyjazd „młodych z pasją” :: Medialny wyjazd „młodych z pasją” ::

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: